/top1.jpg
Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Złotej im. Marii Konopnickiej

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Opublikowano w November 5, 2018
Napisany przez SOSW

DZIAŁANIA PODJĘTE W NASZEJ SZKOLE W RAMACH NARODOWEGO
PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA

 
Jednym z pierwszych działań podjętych w ramach projektu było  zapoznanie uczniów z rynkiem wydawniczym, z nowościami czytelniczymi skierowanymi do uczniów szkoły podstawowej. W tym celu został zaproszony do naszej Placówki księgarz, którzy zapoznał uczniów z nowinkami wydawniczymi. 

Ponadto została nawiązana współpraca z różnymi bibliotekami​
  • 25 września 2018r uczniowie klas Szkoły Podstawowej uczestniczyli w wycieczce do pobliskiej Biblioteki Publicznej w Jurkowie. Uczniowie zapoznali się z nowościami czytelniczymi biblioteki.

          
 
  • W dniu 1 października 2018r uczniowie uczestniczyli w lekcji bibliotecznej zorganizowanej przez Centrum Biblioteczno-Rozrywkowe  w Brzesku pt. „Czy znasz tą postać bajkową?”. Uczniowie zwiedzili również Centrum Biblioteczne oraz zapoznali się ze specyfiką pracy tej biblioteki.

        
          
 
  • W dniu 15 października 2018r uczniowie poszerzyli swoje wiadomości w zakresie nowości czytelniczych poprzez interesującą wycieczkę do Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie. Uczestniczyli w lekcji bibliotecznej Pt. „Co to jest szczęście na podstawie baśni Kwiat paproci”.Uczniowie zwiedzili pracę Introligatorni, gdzie dowiedzieli się, w jaki sposób naprawia się książki. Odwiedzili wypożyczalnię dla dzieci i młodzieży oraz wypożyczalnię dla osób niewidomych i niedowidzących (książki Brajlowskie).
     
                   

         

        

 
  • W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa odbył się konkurs plastyczny "Nasza Patronka". Celem konkursu było przypomnienie życiorysu Marii Konopnickiej i jej twórczości.  Na podstawie wybranego utworu uczniowie wykonali prace plastyczną. Pojawiły się również plakaty dotyczące postaci pisarki.
            
 
  • Wyniki konkursu zostały ogłoszone w dniu święta szkoły 24 października 2018r., po uroczystej akademii poświęconej patronce Marii Konopnickiej.  Wszystkie prace zostały wyróżnione za  pomysłowość i kreatywność.

            


31 października w naszej szkole został przeprowadzony konkurs pod hasłem „ Czy znasz legendy polskie?” Konkurs ten odbył się w ramach realizowanego w naszej placówce Programu Narodowego Rozwoju Czytelnictwa. W konkursie wzięło udział 20 uczniów naszego Ośrodka. Ich zadaniem było wysłuchanie legend czytanych przez p. bibliotekarkę, polonistkę i uczniów, a następnie rozwiązanie testu sprawdzającego znajomość legend. Rozwiązanie konkursu odbyło się podczas uroczystej akademii. Nagrody i dyplomy laureatom konkursu p. Dyrektor.


   

W ramach projektu " Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa " została zorganizowana "Parada Bajkowa". Uczniowie przebrani za postacie z ulubionych bajek w uroczystym korowodzie przeszli korytarzami szkoły śpiewając wesołe piosenki. Naszą paradę zakończyła wspólna zabawa.

                          
 
  
                                                      
                                 
                      

bajkowa-parada- zobacz więcej zdjęć

Komentarze

Nie ma komentarzy

Posting comments after has been disabled.