/top1.jpg
Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Złotej im. Marii Konopnickiej

Wizyta na wawelskim wzgórzu

Opublikowano w: November 25, 2019
Kategoria: Rok Szk. 2019/2020


  W czwartek 21 listopada  uczniowie naszego Ośrodka wzięli udział w wycieczce do Krakowa. Wychowankowie zwiedzali Zamek Królewski na Wawelu. Podziwiali min. Skarbiec Koronny, Zbrojownię, wystawę Wawel Zaginiony, a także Salę Kafli. Wycieczkę zakończył spacer pod Smoczą Jamę. Uczniowie pełni wrażeń wrócili do Ośrodka.
                                                                        zobacz wiecej zdjęć
 

Konkurs" Recykling w modzie"

Opublikowano w: November 14, 2019
Kategoria: Rok Szk. 2019/2020


W dniu 14 listopada odbyło sie rozstrzygnięcie konkursu " Recykling w modzie" połączony z pokazem oryginalnych stylizacji.
                                                                  zobacz fotorelację

Świętujemy niepodległość Polski

Opublikowano w: November 8, 2019
Kategoria: Rok Szk. 2019/2020


W  czwartek 7 listopada odbyła się w naszym Ośrodku uroczysta AKADEMIA z okazji kolejnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. zobacz więcej

Dziękujemy za trud i poświęcenie!

Opublikowano w: October 29, 2019
Kategoria: Rok Szk. 2019/2020  24 października  w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Złotej miały miejsce uroczyste obchody Dnia Patronki Szkoły -  M. Konopnickiej połączone z obchodami Dnia Edukacji Narodowej. zobacz więcej

​Sport -Integracja -Zabawa

Opublikowano w: October 10, 2019
Kategoria: Rok Szk. 2019/2020"Sport Integracja Zabawa” pod takim hasłem odbył się w październiku Turniej Piłki Nożnej pod honorowym patronatem wiceprzewodniczącego Rady Miasta Krakowa p. Rafała Komarewicza. W turnieju wzięło udział 15 drużyn z województwa małopolskiego, a naszą szkołę reprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej pod opieką p.B. Ćwioro w składzie: Wiktoria Chamielec, Jakub Chamielec, Piotr Chamielec, Wojciech Chrobak, Adam Wiśniowski, Jakub Kurzydło, Dawid Bach i Kinga Zelek. W wyniku sportowej rywalizacji nasza drużyna dotarła do finału, gdzie po zaciętej walce zajęła 3 miejsce.

Poziom gry był wysoki, emocje ale tylko te pozytywne widać było przez cały czas trwania turnieju, i co najważniejsze cały turniej przebiegał zgodnie z zasadami fair play, za co wszystkim zawodnikom bardzo dziękujemy!! 
Za swój wysiłek włożony w trakcie zawodów wszyscy otrzymali złote medale, słodkie nagrody oraz pamiątkowy puchar i dyplom.

Turniej odbył się w ramach projektu Miasta Krakowa - "Aktywny Kraków" realizowanego podczas cyklu imprez sportowych- Sport Integracja Zabawa edycja IV. Organizatorem byli: SOSW nr 6 w Krakowie, KS „Borek”, MSSS Sprawni Razem, Wydział Sportu Urzędu Miasta Krakowa.
 

Szkolny Dzień Profilaktyki- dzień pierwszy

Opublikowano w: September 30, 2019
Kategoria: Rok Szk. 2019/2020


W dniu 24 października w naszej szkole odbył się I szkolny Dzień Profilaktyki.
W związku z tym odwiedzili nas policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z Brzeska i Czchowa.

Uczniowie klas młodszych oraz starszych klas PDP wysłuchali pogadanki policjantki na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Następnie udalismy się przed szkołę , gdzie na pasach odbyły się ćwiczenia praktyczne w bezpiecznym przechodzeniu przez jezdnię.Pani policjantka przywiozła tez odblaski dla naszych podopiecznych.
Dziękujemy za wizytę i czekamy na następną za rok!

                                                                         zobacz więcej zdjęć

Spacer po krakowskim Rynku

Opublikowano w: September 30, 2019
Kategoria: Rok Szk. 2019/2020


W ostatnią środę tj. 25.09. uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy SOSW w Złotej wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce do Krakowa pn. "Spacerem przez Rynek Krakowski".

Fantastyczne humory i wymarzona pogoda sprzyjały poznawaniu miejsc pamięci i historii.  Po raz kolejny mogli zwiedzać najważniejsze miejsca w tym pięknym mieście, złożyć hołd śp. Marii i Lechowi Kaczyńskim, spacerować po królewskich  ogrodach dziedzińcem Wawelu,  jak również podziwiać Bramę Florianską, Sukiennice, Kościół Mariacki  i Barbakan. Oczywiście nie mogło się obejść bez spotkania ze Smokiem Wawelskim  i bez tradycyjnego krakowskiego obwarzanka.

Wspaniały czas wspólnie spędzony miał wpływ również na lepsze poznanie nowych koleżanek i kolegów  oraz  integrację grupy rówieśniczej.

                                                                                zobacz więcej zdjęć

Nowy Rok Szkolny rozpoczęty!!!

Opublikowano w: September 2, 2019
Kategoria: Rok Szk. 2019/2020
      zobacz więcej zdjęć

 2 września br. o godz. 10.00 w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Złotej miało miejsce uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020. Na rozpoczynających nowy rok szkolny uczniów i pracowników czekała niezwykle miła niespodzianka.

      zobacz więcej zdjęć

 Otóż, z inicjatywy Rodziców naszych wychowanków, podczas wakacji odnowiono szkolny hall, szatnię oraz dwa korytarze prowadzące do jadalni i gabinetu pielęgniarek. Ściany zostały pokryte świeżą farbą. Oprócz tego pojawiły się na nich przepiękne ilustracje – motywy z utworów patronki naszej szkoły – Marii Konopnickiej.

Warto podkreślić, że wszystkie wymienione prace wykonali samodzielnie Rodzice naszych dzieci. Co więcej, we własnym zakresie pozyskali potrzebne do wykonania tychże prac materiały budowlane i farby. 

 Szczególne podziękowanie składamy na ręce p. Sylwestra Proficza, p. Józefa Chodackiego, p. Krzysztofa Jewuły oraz p. Joanny Dębięc, którzy poświęcili wiele czasu i energii, aby nasza szkoła mogła wyglądać tak pięknie. Dziękujemy również pozostałym Rodzicom, którzy także pomagali, ale chcą aby ich nazwiska pozostały anonimowe.
Szanowni Rodzice! Jesteśmy Wam niezwykle wdzięczni. Cieszymy się, że zawsze możemy na Was liczyć, na Waszą pomoc i wsparcie!.
DZIĘKUJEMY BARDZO!

 

Fotorelacja z wyjazdu do Sarbinowa Morskiego

Opublikowano w: June 11, 2019
Kategoria: Rok Szk. 2018/2019W maju grupa wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego wraz z opiekunami i rodzicami wyjechała na dwutygodniowy turnus rehabilitacyjny do Sarbinowa Morskiego.

zobacz zdjęcia

Święto Dzieci w naszej szkole

Opublikowano w: June 5, 2019
Kategoria: Rok Szk. 2018/2019Tradycyjnie jak co roku w czerwcu świętowalismy w naszej szkole- DZIEŃ DZIECKA.
Już po raz kolejny odbył  się w ramach tego święta konkurs talentów „Talent show”. Uczniowie zaprezentowali się w śpiewie, tańcu, pracach plastycznych, recytowaniu
i przyrządzaniu pysznych kolorowych koktajli. Następnie odbył się coroczny konkurs  o puchar Dyrektora Szkoły. Tym razem zdobyła go klasa V szkoły podstawowej p. Uli Mazgaj. Aby świętowanie udało się w pełni, nie mogło zabraknąć  słodyczy, lodów i waty cukrowej. Na szczęście pysznych słodkości wystarczyło dla wszystkich dzieci!

     zobacz fotorelację

My też tam byliśmy! Mecz Wisła Kraków- Korona Kielce

Opublikowano w: May 10, 2019
Kategoria: Rok Szk. 2018/201910 maja uczniowie  Szkoły Branżowej, ZSZ oraz Szkoły Podstawowej mieli okazję na żywo obejrzeć mecz Ekstraklasy Piłkarskiej pomiędzy Koroną Kielce a Wisłą Kraków. Podczas meczu młodzież aktywnie i chętnie kibicowała piłkarzom ”Białej Gwiazdy”, tym samym godnie reprezentowała naszą szkołę. Mimo wieczornej pory emocjom i radości nie było końca, ponieważ drużyna Wisły wygrała spotkanie 1:0. Większość uczestników była po raz pierwszy na takim meczu, obejrzeli widowisko piłkarskie na wysokim poziomie!!

Kwiatowa Majówka

Opublikowano w: May 8, 2019
Kategoria: Rok Szk. 2018/2019 8 maja w naszym Ośrodku miała miejsce „Wielka Majówka”. To już 18 edycja cyklicznej imprezy integracyjnej organizowanej corocznie przez Ośrodek w Złotej - tym razem pod hasłem „Majówka Kwiatowa”. Organizatorami tegorocznej Wielkiej Majówki – oprócz SOSW w Złotej byli również: Stowarzyszenie Na Rzecz Dzieci z Upośledzeniem Umysłowym „W Stronę Tęczy” oraz Powiatowe Centrum Edukacji w Brzesku.
  zobacz więcej

XIII Integracyjny Festyn Sportowy na stadionie Wisły Kraków

Opublikowano w: May 7, 2019
Kategoria: Rok Szk. 2018/20197 maja na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana w Krakowie obył się XIII Integracyjny Festyn Sportowy zorganizowany przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 6 im. Jana Pawła II w Krakowie.

Prawie 200 uczniów rywalizowało w 10 sportowych konkurencjach wymagających kondycji i sprawności fizycznej. Nasz Ośrodek  reprezentowali uczniowie z III klasy Gimnazjum oraz Szkoły Podstawowej. Sportowa rozgrywka była doskonałą okazją, nie tylko do osiągania najlepszych wyników, ale także do nawiązania nowych kontaktów z rówieśnikami oraz integracji osób niepełnosprawnych.

Impreza zakończyła się uroczystym podsumowaniem zawodów, podczas którego wręczono złote medale wszystkim uczestnikom oraz liczne nagrody ufundowane przez sponsorów. Jedną z nagród były bilety na mecz Wisła Kraków-Korona Kielce ufundowane przez prezesa klubu Wisła Kraków.

zobacz więcej zdjęć

Gminny Konkurs Czytelniczo – Plastyczny pod hasłem „Wanda Chotomska dzieciom”

Opublikowano w: April 4, 2019
Kategoria: Rok Szk. 2018/20195 kwietnia  miała miejsce uroczysta Gala Gminnego Konkursu CzytelniczoPlastycznego w zwiazku z realizacją kolejnego projektu „Wanda Chotomska dzieciom”. Ośrodek gościł Nauczycieli, Opiekunów i uczniów szkół z całej gminy.
  zobacz więcej

Festiwal Piosenki Karaoke "Śpiewajmy Razem"

Opublikowano w: April 2, 2019
Kategoria: Rok Szk. 2018/20192 kwietnia w Krakowie w Centrum Sztuki Współczesnej "Solvay" Nasi uczniowie Adaś Wiśniowski oraz Bożenka Kukla "wyśpiewali" I i II miejsce na X Festiwalu Piosenki Karaoke "Śpiewajmy Razem" w Krakowie. zobacz więcej

Uczniowie na zawodach biegowych w Krakowie

Opublikowano w: April 1, 2019
Kategoria: Rok Szk. 2018/2019Dnia 26 marca na stadionie KS „Borek” w Krakowie odbyły się Wiosenne Małopolskie Biegi Przełajowe. W zawodach wzięli udział uczniowie szkół specjalnych z województwa małopolskiego , w tym również uczniowie naszej szkoły. W wyniku sportowej rywalizacji nasi reprezentanci- Janusz Mieszkowski, Wiktoria Bach oraz Oliwia Kompalik znaleźli sie w pierwszej "szóstce". Zawodnicy otrzymali medale, nagrody, a cała drużyna pamiątkowy dyplom.

Celem zawodów było propagowanie sportu, aktywnego spędzania wolnego czasu, rozwijania sprawności fizycznej i stworzenie dzieciom sytuacji sprzyjających nawiązywaniu kontaktów z rówieśnikami z innych szkół oraz zdobywanie pozytywnych doświadczeń poprzez osiąganie sukcesów sportowych.

Drużynę do zawodów przygotowała oraz prowadziła p. Barbara Ćwioro
Organizatorami turnieju byli: SOSW nr 6 w Krakowie, KS „Borek” i MSSS "Sprawni Razem"

Mistrzowie!!!

Opublikowano w: March 26, 2019
Kategoria: Rok Szk. 2018/2019

      

W dniach 22-23 marca na boiskach Ośrodka J&J Sport Center w Krakowie - Skotnikach- uczniowie - Janusz Mieszkowski i Krystian Kłusek pod opieką
p. Barbary Ćwioro zdobyli wraz z reprezentacją Małopolski 1 MIEJSCE w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej Chłopców do lat 21. Był to ich pierwszy mecz z pozostałymi piłkarzami-reprezentantami województwa małopolskiego!

Zawody zorganizowało Małopolskie Stowarzyszenie "Sprawni Razem". Miały one rangę Mistrzostw Polski w tej dyscyplinie a brały w nich udział reprezentacje z 8 województw, które wyłoniono w eliminacjach sportowych.

Złote medale naszych uczniów wywalczone z drużyną dały im możliwość uczestniczenia w dalszych turniejach a Januszowi Mieszkowskiemu przyniosły nominację do kadry narodowej. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów ⚽⚽!  
 

Aktywni Mieszkańcy Powiatu Brzeskiego - TO MY!

Opublikowano w: March 22, 2019
Kategoria: Rok Szk. 2018/2019 W dniu 21 marca nasz Ośrodek zainaugurował trzeci sezon akcji "Aktywny Mieszkaniec Powiatu Brzeskiego".
 W tym dniu obchodziliśmy również Pierwszy Dzień Wiosny oraz "Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa”- dzień kolorowej skarpetki"

 Po przypomnieniu zasad bezpieczeństwa przez panów Policjantów oraz rozdaniu opasek odblaskowych ruszyliśmy w marszu obserwując najpiękniejsze miejsca w Złotej.Towarzyszyli nam zainteresowani taką formą aktywności: Wiceburmistrz Czchowa- p. Tadeusz Płachta, Powiatowy Komendant OSP – p. Piotr Musiał, Dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Brzesku- p. Janusz Potera oraz rodziny naszych wychowanków .O naszym bezpieczeństwie dbali Strażacy OSP z Jurkowa i Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Brzesku.
Napotkanym osobom wręczaliśmy róże i ulotki zachęcające do aktywnego spędzania czasu wolnego z "Aktywnym Powiatem Brzeskim"

zobacz fotorelację

Mistrzostwa Województwa Małopolskiego Szkół i Ośrodków Specjalnych w Halowej Piłce Nożnej

Opublikowano w: March 19, 2019
Kategoria: Rok Szk. 2018/2019

 

W dniu 19 marca na hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Czchowie rozegrane zostały pierwsze tego typu  w powiecie brzeskim Mistrzostwa Województwa Małopolskiego Szkół i Ośrodków Specjalnych w  Halowej Piłce Nożnej  Chłopców pod honorowym patronatem Starosty Brzeskiego- p. Andrzeja Potępy. zobacz więcej

Uczniowie na zawodach tenisa stołowego w Chrzanowie

Opublikowano w: March 10, 2019
Kategoria: Rok Szk. 2018/2019Sukcesy w dyscyplinie sportu jaką jest tenis stołowy mają w naszym Ośrodku długą tradycję. Nasi uczniowie uczestniczą w różnych turniejach rangi mistrzowskiej już od wielu lat-  z mniejszyni i większymi sukcesami. W marcu sportowcy ze Złotej brali udział w Mistrzostwach Województwa Małopolskiego Szkół i Ośrodków Specjalnych w Tenisie Stołowym w Chrzanowie.

Celem Mistrzostw, była popularyzacja Tenisa Stołowego oraz wyłonienie reprezentacji województwa małopolskiego do udziału w Ogólnopolskim Turnieju Tenisa Stołowego PTSS "Sprawni Razem" w Gdańsku.

Naszą szkołę pod opieką p. B.Ćwioro reprezentowało ośmiu  uczniów, ale najlepszymi w swojej kategorii wiekowej okazali się:Janusz  Mieszkowski -1 miejsce,
Krystian Kłusek -2 miejsce, Hortensja Kompalik -3 miejsce. Zwycięzcy otrzymali dyplomy, puchary oraz medale.

Gościem specjalnym była Wicemistrzyni Świata w tej dyscyplinie pani Dorota Nowacka.Organizatorem zawodów był SOSW w Chrzanowie oraz Małopolskie Stowarzyszenie Społeczno-Sportowe "SPRAWNI RAZEM"

Naszym zawodnikom należą się gromkie brawa!!!
 

Bal Karnawałowy

Opublikowano w: February 8, 2019
Kategoria: Rok Szk. 2018/2019W środę 6 lutego uczniowie wspólnie z nauczycielami bawili się wspaniale na karnawałowym balu.
                                                         zobacz fotorelację

Z SERCA DZIĘKUJEMY

Opublikowano w: February 6, 2019
Kategoria: Rok Szk. 2018/2019


W styczniu 2019r. odbył się drugi BAL CHARYTATYWNY, którego organizatorami byli Rodzice oraz Stowarzyszenie „ W stronę Tęczy” działające przy Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Złotej. Partnerami  byli  Klub Seniora „ Nasza chata” oraz OSP w Jurkowie. Zachęceni sukcesem poprzedniego balu, tym razem zbieraliśmy środki na rehabilitację naszych podopiecznych. Patronat nad balem objął Starosta Brzeski p. Andrzej Potępa.

Zabawę poprowadzili Wodzirej z Żydem, a goście mogli bawić się przy rytmach piosenek w wykonaniu Doroty i Jacka, którzy zgodzili się na bezpłatny występ.
Stoły uginały się od domowego jedzenia przygotowanego przez rodziców, nauczycieli i pracowników SOSW w Złotej oraz seniorów „ Naszej Chaty”, którzy  przedstawili też wróżby na ten rok oraz zaprezentowali cygańskie pieśni.
Remiza w Jurkowie pomieściła ponad sto osób z różnych środowisk, których połączył szczytny cel i otwarte serce. Udało się stworzyć imprezę pełną radości i dumy z uczestniczenia w czymś wyjątkowym.

Pragniemy podziękować ludziom, którzy z otwartym sercem wsparli nasze przedsięwzięcie; Seniorom z klubu „ Nasza Chata”, p. Piotrowi Musiałowi, p. Bogumiłowi Wrona „ WRAMEX”, p. Włodzimierzowi Świerczkowi, p. Renacie Merecik- Herrle, p. Agnieszce Migacz, p. Krzysztofowi Wójs „ NOVUM”, Firmie
„ URYGA”, Firmie „GRAFION” oraz wielu, wielu innym. 

                                                                                                      DZIĘKUJEMY!
zobacz wiecej zdjęć

Hej kolędy, kolędy, kolędy to czas ...

Opublikowano w: February 4, 2019
Kategoria: Rok Szk. 2018/2019Dzień 31 stycznia przyniósł wiele niezwykłych przeżyć-  babcie i dziadkowie to nie jedyni nasi goście.  zobacz więcej

Święto Babci i Dziadka w naszej szkole!

Opublikowano w: February 1, 2019
Kategoria: Rok Szk. 2018/201931 stycznia to kolejny dzień wspólnego świętowania. Przedszkolaczki i dzieci z klas młodszych oraz  grup rewalidacyjnych  oczekiwały z niecierpliwością na ukochane Babcie i ukochanych Dziadków, którzy obiecali ich odwiedzić w związku z minionymi 21 i 22 stycznia świętami.  zobacz więcej

Kolędnicy z Lewniowej

Opublikowano w: January 31, 2019
Kategoria: Rok Szk. 2018/2019Dzień 30 stycznia obfitował w wydarzenia- tego dnia na naszej szkolnej scenie wystąpiły również dzieci ze świetlicy w Lewniowej, prowadzonej przez
p. Bogumiłę Sacha.    zobacz więcej