/top1.jpg
Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Złotej im. Marii Konopnickiej

TYDZIEŃ GODNOŚCI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH”

Opublikowano w: May 8, 2014
Kategoria: Rok Szk. 2013/2014
Napisany przez: SOSW


   W dniu 5 maja nasi wychowankowie wzięli udział w X Spartakiadzie Osób Niepełnosprawnych na stadionie Okocimskiego Klubu Sportowego w Brzesku. Gospodarzami imprezy było Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych, Opiekunów i Wolontariuszy ,,Ostoja”, WTZ Brzesko oraz Starostwo Powiatowe. Nasi uczniowie rywalizowali z uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej, podopiecznymi Domu Pomocy Społecznej, Środowiskowego Domu Samopomocy, uczniami klas integracyjnych z Gimnazjum nr 2 w Brzesku oraz dzieciakami z przedszkoli integracyjnych.
 

 
W dniu 6 maja uczniowie naszego Ośrodka pojechali do Tarnowa. Najpierw uczestniczyli w uroczystej Mszy św. w Bazylice Katedralnej a następnie wzięli udział w „Marszu Godności”. Z kolorowymi balonikami w ręku oraz uśmiechem na ustach przemierzali kolejne ulice Tarnowa. Wreszcie wraz z innymi uczestnikami kolorowego, rozśpiewanego korowodu dotarli na Rynek miasta, gdzie spotkali się z przedstawicielami władz. Punktem kulminacyjnym imprezy było puszczenie kolorowych baloników do nieba.

 

W dniu7 maja nasi podopieczni wybrali się na wycieczkę do Brzeska i Dębna. Pierwszym celem naszej wyprawy była wizyta w Powiatowym Urzędzie Pracy w Brzesku. Młodzież spotkała się z doradcą zawodowym.
                  Kolejnym celem naszej wycieczki był Zamek w Dębnie. Dzięki uprzejmości Muzeum Okręgowego w Tarnowie mogliśmy go bezpłatnie zwiedzić.


 
 
08 maja to nasza placówka – Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Złotej – pełniła rolę gospodarzy kolejnej imprezy organizowanej w ramach „Tygodnia Godności Osób Niepełnosprawnych”. Miała u nas bowiem miejsce wspaniała plenerowa impreza integracyjna pod hasłem: „Majówka Country”.
                  opr. M. Dudek