/top1.jpg
Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Złotej im. Marii Konopnickiej

ŚWIĘTO SZKOŁY

Opublikowano w: October 22, 2014
Kategoria: Rok Szk. 2014/2015
Napisany przez: SOSW
     

          Głównym punktem programu uroczystości był montaż słowno – muzyczny, który składał się z dwóch części. Pierwsza poświęcona była DEN. Wypełniły ją wzruszające wiersze i piosenki będące formą podziękowania dla Dyrekcji, kadry pedagogicznej oraz wszystkich pracowników Ośrodka. Nie zabrakło oczywiście kwiatów od wychowanków i Rodziców złożonych na ręce p. Dyrektor B. Barwiołek i p. Wicedyrektor B. Wiewióry. Były też drobne upominki dla wszystkich pracowników SOSW w Złotej, przygotowane własnoręcznie przez naszych wychowanków. Pierwszą część Uroczystości zakończyło ślubowanie uczniów klas pierwszych oraz wręczenie Nagród Dyrektora zasłużonym pracownikom naszej szkoły.  Druga część uroczystości poświęcona została w całości patronce naszej placówki – Marii Konopnickiej. W tym roku przypada bowiem dziesiąta rocznica nadania imienia naszej szkole. Tę część programu wypełniły wspomnienia o M. Konopnickiej, wiersze poetki oraz piosenki z tekstami tej wielkiej pozytywistycznej pisarki. Bardzo podobał się wszystkim pomysł na przygotowanie dekoracji przypominających realia dziewiętnastowiecznego Żarnowca. Tak więc mogliśmy podziwiać na scenie piękny żarnowiecki dworek, będący współcześnie muzeum M. Konopnickiej, mnóstwo rekwizytów tworzących klimat epoki, m.in. starodawne lampy naftowe, świeczniki, kałamarz i oczywiście gęsie pióro. Największe brawa otrzymała zaś odtwórczyni roli Konopnickiej – nasza uczennica Patrycja. Drugą cześć uroczystości zakończyło odśpiewanie hymnu szkoły napisanego na cześć naszej patronki.        Uroczystości w SOSW w Złotej uświetnił godzinny koncert gitarowy
w wykonaniu znanego artysty – muzyka, p. Jacka Albina Ostrowskiego. 
       Ostatnim punktem obchodów Dnia Patrona oraz DEN był uroczysty obiad, do którego wspólnie zasiedli: Dyrekcja, Rodzice naszych uczniów, wszyscy pracownicy naszego Ośrodka oraz nasi wychowankowie. To był wyjątkowy dzień.


                         zobacz wiecej zdjęć                                     oprac.M. Dudek