/top1.jpg
Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Złotej im. Marii Konopnickiej

Uczeń naszej szkoły zwycięzcą konkursu wojewódzkiego

Opublikowano w: November 28, 2014
Kategoria: Rok Szk. 2014/2015
Napisany przez: SOSW
      

            Z ogromną radością przyjęliśmy fakt, że zwycięzcą konkursu w kategorii praca plastyczna okazał się wychowanek naszego Ośrodka – uczeń klasy piątej. To ogromny sukces naszego wychowanka, zważywszy na fakt, że w konkursie wzięli udział uczniowie z wielu szkół całego województwa m.in.: uczniowie z kilku szkół z Krakowa, z Radwanowic, Kaczyna, Zbylitowskiej Góry, Nowego Targu, Olkusza, Oświęcimia, Tarnowa i.in. a prace oceniali profesjonaliści m.in. absolwenci ASP w Krakowie zajmujący się na co dzień malarstwem, grafiką, rysunkiem i fotografią.        
    Konkurs „Moje miejsce na Ziemi”  to konkurs plastyczno fotograficzno – literacki organizowany od kilku już lat przez Zespół Szkół Ogólnokształcących Integracyjnych nr 4 w Krakowie. Od tego roku zyskał on zasięg wojewódzki. Celem konkursu jest: pomoc dzieciom niepełnosprawnym w odniesieniu indywidualnego sukcesu, ukazanie oczami dziecka niepełnosprawnego miejsca, w którym żyje oraz rozwijanie zainteresowań artystycznych.


       
   W tym roku honorowy patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Krakowa prof. Jacek Majchrowski oraz Rektor Akademii Ignatianum w Krakowie ks. prof. Ign. dr hab. Józef Bremer SJ.            
   Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród odbyło się 3 grudnia br. z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Połączone ono było z wystawą prac uczniów nagrodzonych.
                                                                                                                                                          oprac. M. Dudek