/top1.jpg
Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Złotej im. Marii Konopnickiej

Wyjazd na wystawę klocków lego

Opublikowano w: October 19, 2016
Kategoria: Rok Szk. 2016/2017
Napisany przez: SOSW


Uczniowie mogli podziwiać eksponaty przedstawiające budowle  architektury zarówno zabytkowej jak i współczesnej, wydarzenia historyczne, instrumenty muzyczne, eksponaty interaktywne oraz postaci i sceny  ze znanych i lubianych bajek. Takie zestawienie pozwoliło  poprzez zabawę poszerzyć wiedzą z zakresu historii, geografii czy architektury. 

Najwięcej emocji dostarczyła makieta  samolotu AIR FORCE ONE o długości 11 metrów i wysokość 3 metrów wykonana z ponad miliona klocków oraz postać najwyższego człowieka w historii świata Roberta Wadlowa wykonana w skali 1:1o wysokości 272 centymetrów. Efektownym uzupełnieniem całości były mechanizmy aktywizujące dzieci. Makiety wyposażone w sterowane oświetlenie i mechanizmy umożliwiały samodzielne uruchamianie eksponatów, co bardzo podobało się najmłodszym.  

Na zakończenie uczniowie wzięli udział w integracyjnej zabawie w strefie zabaw klockami, gdzie mieli możliwość tworzenia budowli według własnych pomysłów, zabawy z rówieśnikami oraz poznania nowych kolegów i nawiązania nowych znajomości. Wystawa dostarczyła wszystkim mnóstwo pozytywnych wrażeń i dobrej zabawy. 
opr. B. Szczygieł