/top1.jpg
Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Złotej im. Marii Konopnickiej

Wycieczka do Łańcuta

Opublikowano w: April 24, 2017
Kategoria: Rok Szk. 2016/2017
Napisany przez: SOSW


W Łańcucie powitała nas sympatyczna pani przewodnik, która przybliżyła dzieje dawnej rezydencji magnackiej. Zwiedzanie zamku rozpoczęliśmy od Wielkiej Sieni, której układ zachował się aż z XVII wieku. Zasłuchani w interesujące opowieści przechodziliśmy przez kolejne pomieszczenia mieszkalne zachwycające bogatymi zdobieniami i przestrzennością.

Wokół łańcuckiego Zamku znajduje się duży, liczący 36 hektarów, park o charakterze angielskiego parku krajobrazowego. Na jego  terenie znajduje się zamkowa Oranżeria, gdzie mieliśmy okazję podziwiać m.in. ekspozycje kaktusów oraz różnych egzotycznych kwiatów. Następnie udaliśmy się do zamkowych Stajni i Wozowni, gdzie została zgormadzona imponująca kolekcja pojazdów konnych.

Na koniec wycieczki dotarliśmy do kolejnej atrakcji łańcuckiego parku -  Storczykarni. To obiekt wyposażony w nowoczesne urządzenia służące utrzymaniu odpowiednich warunków umożliwiających uprawę wymagającej rośliny jaką jest storczyk. Podziwialiśmy storczyki rosnące w pełnej okazałości na ziemi, na konarach drzew i na skałach.
Zwiedzanie Zamku w Łańcucie i jego licznych atrakcji wywołało wiele miłych i niezapomnianych wrażeń.
 opr. U. Mazgaj