/top1.jpg
Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Złotej im. Marii Konopnickiej

" Majówka w mundurze"

Opublikowano w: May 17, 2017
Kategoria: Rok Szk. 2016/2017
Napisany przez: SOSW


Swoją obecnością na tegorocznej Majówce zaszczycili nas m.in.: Dyrektor Wydziału Edukacji – p. Janina Motak, Redaktor naczelny „Czasu Czchowa” – p. Joanna Dębiec, Dyrektor Zespołu Szkół w Czchowie – p. Krzysztof Skwarło, Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Brzesku – p. Jerzy Soska, Dyrektor Powiatowego Centrum Edukacji – p. Krystian Sroka, Dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Łysej Górze – p. Jan Mleczko, Dyrektor Zespołu Szkół i Przedszkola w Lewniowej – p. Zbigniew Stanuszek, Dyrektor Publicznego Przedszkola w Jurkowie – p. Magdalena Michalczyk, Dyrektor Zespołu Szkół i Przedszkola w Złotej – p. Bogusława Jurkiewicz, Rodzice naszych wychowanków, mali podopieczni Publicznego Przedszkola w Tymowej wraz z nauczycielami, mali podopieczni Publicznego Przedszkola w Jurkowie wraz z nauczycielami, uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół i Przedszkola  w Lewniowej, uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół i Przedszkola w Złotej, uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół w Jurkowie, wychowankowie i opiekunowie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Łysej Górze.

       Impreza rozpoczęła się od części artystycznej, podczas której wystąpili kolejno: dziewczyny z koła tanecznego „Pląs” działającego w SOSW w Złotej (układ taneczny do piosenki „Pobór”), wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Łysej Górze (bajka muzyczna „Kopciuszek”), uczniowie z koła teatralnego „Fantazja” – SOSW w Złotej (montaż słowno – muzyczny „O Majce, która mundur nosić chciała”), uczeń SOSW w Złotej (wiersz „Strażak Grzegorz”), przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Jurkowie (taniec indiański), uczniowie z Zespołu Szkół i Przedszkola w Złotej (skecze i piosenki) oraz uczniowie z Zespołu Szkół i Przedszkola w Lewniowej (przedstawienie „Morskie opowieści”).

       Po części artystycznej uczestnicy imprezy zostali zaproszeni na poczęstunek – wspaniałą grochówkę, wyśmienite kiełbaski z grilla i drożdżowe rogaliki. 
Kolejnymi punktami Programu Majówki były zaś: konkurs plastyczny oraz gry i zabawy sportowe (m.in. przeciąganie liny, zabawy z wykorzystaniem chusty animacyjnej, mecz piłki nożnej).

       Tegoroczna Majówka była niezwykle udana. Pogoda jak zwykle dopisała, dopisywały również humory. Wszyscy uczestnicy bawili się wspaniale przy dźwiękach rytmicznych piosenek o tematyce żołnierskiej.

       W imieniu Organizatorów dziękujemy wszystkim za zaszczycenie nas swoją obecnością podczas tegorocznej Majówki. Zapraszamy na naszą wspaniałą imprezę w SOSW w Złotej w kolejnym roku! 
opr. M. Dudek
zdjęcia M. Barwiołek- Wójcik