/top1.jpg
Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Złotej im. Marii Konopnickiej

Patrycja na festiwalu

Opublikowano w: May 18, 2017
Kategoria: Rok Szk. 2016/2017
Napisany przez: SOSW


W duecie z Gabrielą Fortuna z Centrum Kultury Podgórza z Krakowa przygotowywały piosenkę „Nie zapomnij”.  Pilnie ćwiczyły w warsztatach prowadzonych przez artystów: Magdalenę Kumorek, Halinę Frąckowiak oraz Marka Piekarczyka.  Pracując w grupie warsztatowej Patrycja miała możliwość współpracy, przyglądnięcia się jak pracują inni, nawiązania  nowych znajomości.  W przesłuchaniach konkursowych w Hali Widowiskowo – Sportowej w Bochni  Patrycja i Gabriela zaprezentowały publiczności efekty prac warsztatowych.  Wybraną piosenkę  z akompaniamentem orkiestry zaśpiewały pięknie. Choć członkowie jury z racji swej roli wskazali laureatów i wyróżnienia, to jednak zgodnie stwierdzili, że wszyscy są zwycięzcami. Wykonawcy  pokonali tremę,swym występem na scenie dali innym wiele radości.  Atmosfera wspólnej, świetnej zabawy  panująca na hali sprawiała, że wszyscy czuli się równi. Każdy występ był  nagradzany głośnymi brawami publiczności. Słychać też było jak sami wykonawcy gratulowali sobie nawzajem udanych występów.
Wielkim przeżyciem dla Patrycji było też udzielenie wywiadu redaktorce Gościa niedzielnego.

     Uroczystą Galę swoją obecnością zaszczyciła Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser - Duda, sprawująca Honorowy Patronat nad 10 Festiwalem Piosenki. Oprócz nagrody rzeczowej, wspaniałym prezentem dla Patrycji był serdeczny uśmiech i uścisk dłoni Pani Agaty Agata Kornhauser – Duda. 

     Festiwal zakończył koncert laureatów i zespołu T. LOVE. Udział w tej imprezie dostarczył Patrycji wielu wrażeń i radości. Wróciła zadowolona, bogatsza o nowe doświadczenia. 
opr. M. Dygulska