/top1.jpg
Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Złotej im. Marii Konopnickiej

Impreza na 102- święto Babci i Dziadka w naszej szkole!

Opublikowano w: January 21, 2020
Kategoria: Rok Szk. 2019/2020
Napisany przez: SOSW
  W końcu nie co dzień babcia i dziadek pojawiają się w szkole, lecz gdy już się pojawią na twarzach wnucząt od razu widnieje uśmiech. Po uroczystym powitaniu dzieci pod czujnym okiem p.D. Rewer przy wsparciu wychowawców zaprezentowały wiersz oraz „piosenki z gestem”, pytając„ Babciu, droga babciu, powiedz mi,czy potrafisz zrobić to,co my?" 


                

 
Na odpowiedź nie musiały czekać! Babcie i dziadkowie ochoczo przyjęli zaproszenie do wspólnej zabawy. Oj działo się, działo ...! 


             

 
Następnie inicjatywę przejęły wnuczęta, wręczając swoim ukochanym babciom
i dziadkom – upominki i laurki oraz składając życzenia. Przy tej okazji wybrzmiało głośne 100 lat. Uściskom i całusom nie było końca.
Oj działo się, działo …! 
 

    

 
Babcie i dziadkowie udowodnili, że umieją się doskonale bawić i nie ma dla nich rzeczy niemożliwych. Na pytanie: Czy babcia potrafi wbić gwóźdź?, Czy babcia potrafi zawiązać krawat?- my już znamy odpowiedź. A dzięki konkursowi- wiemy też która z nich robi to najszybciej i najlepiej.
 

                  

 
Dziadkowie również mogli rywalizować w konkursach. Ich zadania polegały na tym aby przyszyć guziki oraz pokolorować rysunek. Seniorzy poradzili sobie doskonale. Oj działo się, działo  …!


 
                                     
 

Na uczestników konkursów czekały specjalne złote, srebrne oraz brązowe medale.  Zabawy w zamianę ról z udziałem gości dostarczyły wielu wrażeń i radości nie tylko dzieciom - także dorosłym. 
 
Spotkanie zakończył poczęstunek przygotowany przez rodziców oraz nauczycieli- wychowawców. Wszystkim czas umilało wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek przy akompaniamencie gitary. 

 
 Dzień Babci i Dziadka w naszej szkole upłynął w serdecznej i radosnej atmosferze. Cytując słowa jednej z piosenek była to impreza na 102!
      
                                       zobacz więcej zdjęć           
                                              opr. D. Ligęza
                                                                    zdjęcia L. Lebiecki